Tanıtım

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tarih Bölümü, %100 Türkçe ve %100 İngilizce olmak üzere iki ayrı programında, yetenekli ve dinamik öğretim kadrosu ile problem çözmeye odaklı, araştırma ve öğrenmeye istekli, açık fikirli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfı, fakültemizin mevcut diğer programlarında, yan dal ve çift ana dal yanı sıra Farabi ve Erasmus Programları gibi ulusal ve uluslararası ortaklıklar yardımıyla dünya ile entegre bir eğitim öncelikli hedefimizdir. Mezunlarımıza tarih bilgisi kazandırmak, en az bir batı ve bir doğu dilinden metinler okumak, araştırma yapabilmek ve araştırma sonuçlarını metin haline getirebilmek bölümümüzün diğer hedefleri arasındadır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun olan kişiler “tarihçi” unvanını alır ve ilgili alanda araştırma yapabilirler. Akademisyen olarak yüksek lisans / doktora programlarına devam ederek çalışmalarını ilerletebilir veya özel eğitim kurumlarında görev alabilirler. Ücretsiz sertifika programları ile öğrencilerimiz arşivlerde, müzelerde veya turizm sektöründe, basın veya görsel medyada tarihi bilgi gerektiren iş imkanları da bulabilirler.